لطفا منتظر باشید..

ویلادره(بیلادرق)

  • 1400-11-21
  • 3 دقیقه زمان برای مطالعه
اشتراک گذاری

بیله‌درق
بیله‌درق یا ویلا دره روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان سرعین، بخش مرکزی، دهستان آب‌گرم قرار دارد.
روستای ویلادره یک روستای ییلاقی می باشد و در بهار وتابستان جمعیت بیشتری در خود جای می دهد .این روستا یک روستای توریستی بوده و هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید . این روستا در دو کیلومتری سرعین واقع شده است و شغل اصلی مردم روستا دامداری و زنبور داری می باشد .
جاذبه های توریستی
آب معدنی گاز دار :
 این چشمه معدنی سرد بوده و بر خلاف سایر چشمه های منطقه خوراکی بوده و دمای آن حدود ۱۷ درجه سانتیگراد می باشد. از قدیم برای درمان بیماری های کلیوی و گوارشی از آن استفاده می کردند و به عنوان دارو به همراه می بردند .
آبشار :
 از جاذبه های طبیعی این دهکده می توان به وجود آبشارهائی کوچک در طول مسیر رودخانه بیله درق که یکی از آنها در همان محدوده انتهائی قسمت پایین و منتهی‌الیه رسیدن دامنه ارتفاعات به هم در داخل روستا قرار گرفته است و چمنزارهای اطراف آن امکان استراحت و بازدید از این آبشار طبیعی را برای بازدید کنندگان فراهم کرده است، اما آبشار دیگری که حاصل آب زلال و گوارای این رودخانه می باشد. آبشاری دیدنی در حدود 300 متر پائین تر از آبشار اولی که جریان یافتن آب در داخل چمنزاری زیبا و برخورد آب با سنگها و نهایتاً سرازیر شدن آب به ارتفاعی پست تر موجب شده که اکثر علاقه‌مندان به استفاده از مظاهر طبیعی در کنار آن استراحت کرده و خستگی ناشی از پیاده روی و گردش را از تن بزدایند.
غار :
 غارهای بزرگ و کوچک در دل کوهها و صخره ها هست که هر کدام از آنها دارای جاذبه های خاص می باشد، از میان این غارها، غار با دهانه بزرگ و عریض که از فراز تپه بیله درق نمایان می باشد، مکانی طبیعی و مناسب جهت استراحت گردشگران است .
علاوه بر این موارد آب و هوا و نوع بافت منازل و رستوران های کوهستانی و اسب سواری و روستائیانی که نان شیرمال طبخ می کنند از زیبائی ها و جاذبه های این روستاست .

مکان های گردشگری

دیدن همه
Top