عسل آویشن: عسل آویشن همانطور که از اسمش فهیمده می شود از آویشن تهیه شده است و خواص همین گیاه دارویی را نیز دارا می باشد. برای شناسایی این عسل باید بدانید که رنگی تیره داشته و متمایل به رنگ قرمز می باشد. نکته جالب توجه در این عسل خاصیت آرامش بخشی و راحتی است که به مصرف کننده آن منتقل می کند.

عسل آویشن و خواص آن

آویشن دارای خواص بسیاری است که بارز ترین خواص آویشن عبارتند از :

 1. افزایش حافظه
 2. افزایش میزان دید
 3. افزایش قدرت جنسی
 4. درمان ذخم معده
 5. از بین برنده عفونت
 6. درمانگر دل پیچه
 7. از بین برنده درد ماهیچه ها
 8. از بین برنده کوبیدگی و سیاهی ماهیچه
 9. از بین برنده ترشا
 10. از بین برنده درد های مفصلی و سیاتیک
 11. تا حدی از بین برنده اگزما
 12. درمانگر تشنج ها و صرع نیز میباشد
 13. عسل آویشن به جهت گرمی بالای آن میتواند به عنوان بالا برنده گردش خون نیز بسیار مفید واقع شود .

خواص آویشن:

 • علت اصلی جوش صورت باکتری به نام پروپیون می باشد. همانطور که گفته شد یکی از مواد اصلی در آویشن کارواکرول می باشد که خاصیت ضد باکتریایی دارد در نتیجه در بهبود جوش و آکنه صورت موثر می باشد.
 • بهترین درمان سرماخوردگی، آویشن می باشد. ماده اصلی در آویشن تیمول می باشد که یک ماده ضد عفونی کننده می باشد و از پس انواع قارچ ها و باکتری ها بر می آید. دم کرده این ماده برای رفع گلودرد و و عفونت های ویروسی بسیار مناسب است.
 • شاید برایتان جالب باشد استفاده از جوشانده غلیظ شده آویشن برای درمان و بهبود موی سر بسیار مفید است. این جوشانده باعث تقویت پیاز مو و افزایش رشد مو می شود. بهتر است در هر ۱۰۰ گرم آب جوشانده ۱۰ گرم آویشن را صاف نمایید و موهای خود را با آن شستشو دهید.

طبق آخرین تحقیقات محققان مشخص شد آویشن خاصیت جلوگیری از مسمومیت غذایی دارد. یعنی اگر در هر وعده غذایی کمی آویشن استفاده نمایید امکان ابتلا به مسمومیت غذایی و اسهال کاهش پیدا می کند